Stropy Teriva - co to jest, informacje budet.pl

Producent stropów Teriva

Jako producent betonu, stabilizacji oraz prefabrykatów, odpowiemy Ci szczegółowo co to jest Teriva. Jest to rodzaj stropu, który wykorzystuje się w tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym, jak i również obiektów użytkowych. Jego głównym wyróżnikiem jest obecność pustaków betonowych, belek stropowych kratownicowych, a także betonu, który układany jest na powstałą konstrukcję.

Stropy Teriva są rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej inwestorów. Dzięki nim, uzyskuje się strop odporny na wiele różnych czynników atmosferycznych oraz środowiskowych. Wśród nich wymienia się doskonałą trwałość na niskie temperatury, ogień, działalność wody, jak i również agresywne środki chemiczne. Dzięki uzyskanym właściwościom, budowany obiekt jest zdecydowanie bezpieczniejszy.

Rodzaje i opinie stropów Teriva

Istnieje kilka rodzajów stropów Teriva, wśród których można znaleźć ten, wyróżniającymi się optymalnymi parametrami. Materiały budowlane różnią się między sobą przede wszystkim wysokością konstrukcyjną stopu, czy też osiowym rozstawem belek. Ponadto, każdy z nich może w swojej konstrukcji zawierać pustak wykonany z innego kruszywa, niekoniecznie tradycyjnego piasku lub żwiru.

Charakterystyka stropów Teriva jednomyślnie wskazuje na bardzo duże powodzenie tego materiału budowlanego. Już same właściwości, w których wymienia się wysoką odporność na czynniki zewnętrzne powodują, że produkt cieszy się coraz większym uznaniem wśród inwestorów zajmujących się zarówno budownictwem mieszkaniowym oraz użytkowym. Jest to niewątpliwie surowiec mający szansę na rosnącą popularność, szczególnie w innowacyjnej architekturze.

Jak zamontować - jaki jest koszt m2?

Montaż stropów Teriva wymaga dokładnego zapoznania się ze specyfikacją poszczególnych typów produktu. Niektóre z nich wymagają, by każda belka wymagała dodatkowego wsparcia w postaci żeber stropowych. Należy również o zastosowaniu odpowiedniej klasy betonu i wylaniu warstwy betonowej stosownej grubości. Jeżeli interesuje Cię ostateczny koszt związany z zamówieniem stropu Teriva w naszej firmie, zapraszamy do skontaktowania się z naszym biurem.

Zgodny z :
- PN-B 19504 : 2004
- PN-EN 15037-1: 2008

Charakterystyka:

-Ciężar stropu: ~ 230 kg/m2

-Obciążenie użytkowe na strop: 150 kg/m2

-Niski koszt stropu

-Szybkie wykonanie

-Duża powierzchnia rozpiętości stropu

 

 

 

Belka TERIVA

Długość (m) L Waga(kg)
Od 1,80 do 7,80 m modułowo co 0,20 m ~15 kg/ mb

Pustak Stropowy TERIVA

a b h Waga( kg) Ilość sztuk na palecie handlowej
38 12 25 ~25 54

Zużycie materiału na m2:

-Pustak stropowy : Teriva 6,5 – 6,7 szt.

-Belka stropowa: 1,67 mb.

-Beton towarowy : 0,6 m3