Zastosowanie, własciwości i cennik pianobetonu

Pianobeton jest materiałem, który kryje w sobie bardzo dużo zalet. Jeśli zastanawiasz się co to jest, a także na czym polega technologia tworzenia tego materiału budowlanego, skorzystaj z naszego Vademecum wiedzy. Materiał ten wyróżnia się na tle tradycyjnego betonu, niesamowitą lekkością. Dzięki czemu zakres jego zastosowania w nowoczesnym budownictwie, zdecydowanie się powiększył. 
 

Pianobeton tworzony jest poprzez wypełnianie masy cementowej pęcherzyków powietrza, które zostają w niej zamknięte. Do tego celu przeznaczone są specjalistyczne urządzenia, umożliwiające wprowadzenie piany w bardzo szybkim czasie. W ten sposób wylewka staje się bardzo prostym procesem, który trwa zdecydowanie krócej, niż w przypadku układania tradycyjnej zaprawy. 

Zastosowanie oraz cennik pianobetonu

Szerokie zastosowanie pianobetonu sięga tradycyjnych inwestycji, aż po budowanie specjalistyc znych obiektów. Dzięki niemu możliwa jest podbudowa domu, jak i również stawianie mostów, wiaduktów, czy też budowanie hal magazynowych w oparciu o konstrukcje stalowe. Ponadto z pianobetonu produkowane są także różnego rodzaju prefabrykaty betonowe, wśród nich bloczki oraz kształtki.
 

Jeżeli interesuje Cię cena za m3 pianobetonu, szybko przekonasz się, że jest to kolejna zaleta tego materiału budowlanego. Mianowicie koszt pianobetonu, szczególnie zastosowanego w przypadku dużych inwestycji jest dużo niższy, niż w przypadku zastosowania standardowych rozwiązań. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz otrzymać szczegółowy kosztorys zamówienia. W cenniku zawieramy zarówno produkcję pianobetonu, oraz jego dowóz na terenie Warszawy oraz okolic.

Właściwości i parametry pianobetonu

Pianobeton jest typem betonu wyróżniającym się szeregiem właściwości, mających wpływ na zwiększenie wytrzymałości oraz bezpieczeństwa budowanych obiektów. Ciężko wymieniać w tym przypadku jakiekolwiek wady. Ponieważ każdy rodzaj tego materiału budowlanego jest nieustannie ulepszany. Dzięki postępom technologicznym, uzyskujemy pianobeton cechujący się lekkością, równomiernym rozłożeniem swojego ciężaru na całej konstrukcji, a także wysoką odpornością na wahania temperatury.

Beton lekki. Dzięki dodatkowi środka spieniającego ilość powietrza w mieszance może wzrosnąć nawet do 80% co przekłada się na właściwości termoizolacyjne oraz na właściwości samopoziomujące.

Gęstość objętościowa: <1800 kg/m3

Zastosowanie:

podkłady podłogowe

wypełnienia izolacyjne