Oferujemy nadproza L19 - informacje i cennik

Oferujemy prefabrykowane nadproża w atrakcyjnych cenach. Pełne dane na temat wymiarów nadproży znajdą Państwo w poniższej tabelce. Prezentowane nadproża stosować można we wszystkich rodzajach budynków, które spełniają założenia wyjściowe do projektowania - warto jednak sprawdzić zalecenia projektanta co do nośności belek w konstrukcji budynku.

Wszystkie nadproża jakie znajdą Państwo w ofercie Budet spełniają wyśrubowaną normę jakościową -PN-EN 845-2. To najlepszy dowód na to, że tworząc nasze produkty stawiamy jakość wykonania na pierwszym miejscu! Ścisła kontrola procesów produkcyjnych oraz stosowanie tylko najwyższej jakości materiałów sprawiają, ze produkty Budet zapewnią trwałość przez długie lata.

Definicja nadproże

Czym jest nadproże L19? Krótko mówiąc, jest to rodzaj belki umożliwiającej wykonanie otworu drzwiowego bądź okiennego w ścianie budynku. Rolą nadproża jest przejęcie wszelkiego rodzaju obciążeń wynikających z ciężaru budynku lub nacisku z dachu czy pozostałych kondygnacji znajdujących się ponad danym pomieszczeniem.

Nadproża L-19 to prefabrykowane elementy żelbetowe, wykonane w kształcie litery L. Ich montaż w ścianie zapewni jej pełną nośność niemal od razu - nie ma tu mowy o jakichkolwiek przerwach wynikających z braku wsparcia dla elementów ścian czy stropu. Nadproża mogą być stosowana zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych w budynku.

Właściwości i wymiary oferowanych nadproży

Oferujemy wysokiej jakości nadproża L-19 w standardowych wymiarach: - długość - 120-270 cm (stopniowanie modułu co 30 cm) - szerokość - 9 cm - wysokość 19 cm - waga - 21 kg/metr bieżący Montaż nadproża składa się z kilku kroków

  • Wzmocnienie nadproża za pomocą zbrojenia,
  • Zalanie nadproża betonem,
  • Wibrowanie całości.

Dlaczego warto wybrać nadproże L-19? Element ma szereg zalet, które nie sposób przecenić - jest to relatywnie tani materiał, który zapewnia przy tym minimalny koszt robocizny. Dodatkowo, prace budowlane przy montażu nadproży L-19 trają znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnych nadproży (monolitycznych), a ponadto prefabrykowane nadproża L-19 można stosować niezależnie od materiału, z którego wykonane są elementy ściany.

Instrukcje montażu nadproży

Montaż nadproży warto wykonać w tym samym czasie co budowę murów. Elementy układać należy na zaprawie cementowej - minimalne oparcie to 9 cm (maksymalne 19 cm, zalecane - 15 cm). Dodatkowo, samo nadproże zabezpieczyć należy przed przemarznięciem, na przykład wykładając izolację (należy pozostawić miejsce na izolację ze strony zewnętrznej).

Do wszystkich nadproży z naszej oferty dołączamy czytelne instrukcje, które pozwolą na montaż elementów w trwały sposób. Instrukcje montażu krok po kroku pokażą Państwu jak poprawnie zainstalować nadproża w każdych warunkach, a także jak przygotować strukturę otworu czy zbrojenie pod montaż takiego elementu.

Cennik i opinie na temat nadproż

Jako polski producent elementów z betonu zapewniamy najlepsze ceny na rynku. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i sprawdzenia naszego cennika - najwyższa jakość wcale nie musi dużo kosztować! Potwierdzeniem naszej jakości są setki wykonanych inwestycji budowlanych, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako firma.

Przez lata obecności na rynku, firma Budet zdobyła uznanie tysięcy klientów z całej Europy. Nasi Klienci cenią naszą ofertę za najwyższą jakość wykonania, a spora ilość stałych kontrahentów regularnie kupujących właśnie w Budet jest najlepszym dowodem na najwyższe standardy produkcji jakie stosujemy

Zgodny z:

-PN-EN 845-2

  • Zastosowanie:

-Przykrycie otworów okiennych i drzwiowych.

Długość cm L b h c d Waga (kg)
120÷270 Moduł co 30 cm 9 19 6 6 ~21kg/mb