Oferta cementu portlandzkiego

Materiał określany mianem cementu hutniczego to mieszanka klinkieru portlandzkiego oraz żużla wysokopiecowego. Zawartość tego ostatniego elementu zależy od klasy cementu: - CEM III/A - 36-65% - CEM III/B - 65-81% - CEM III/C - 81-95% Gęstość takiego cementu wynosi około 2,97 g/cm3. Cement hutniczy spełnia polskie normy dla cementów, czyli PN-B-19707, EN 197-1 i EN 197-2.

Ważną zaletą cementu hutniczego jest doskonała wytrzymałość na korozję siarczanową. Materiał zapewnia niski poziom ciepłą hydratacji oraz powolne (aczkolwiek stabilne) narastanie poziomu wytrzymałości. Z tego powodu, cement hutniczy sprawdzi się przy betonowaniu nawet w okresie bardzo wysokich temperatur.

Zastosowanie i skład cementu hutniczego

Cement hutniczy idealnie sprawdzi się przy okazji betonowania dużych elementów, jak choćby masywy betonowe. W takich przypadkach liczy się głównie wytrzymałość, podczas gdy sam czas wiązania mieszanki nie jest aż tak bardzo istotny. Warto przy tym dodać, że elementy wykonane przy użyciu cementu hutniczego wymagają regularnego podlewania wodą - by nie dopuścić do zaschnięcia.

Jakie są różnice pomiędzy cementem portlandzkim i hutniczym? Przede wszystkim, cement hutniczy ma znacznie wolniejszy przyrost wytrzymałości, a także o wiele niższe ciepło hydratacji niż cement portlandzki. Wiązanie mieszanki następuje znacznie wolniej niż w przypadku cementu portlandzkiego, ale jednocześnie wytrzymałość takiego połączenia jest znacznie wyższa.

Cennik i opinie

Czy możliwe jest połączenie najwyższych standardów wykonania z doskonałą ceną? Nasza oferta jest dowodem na to, że tak! Oferujemy cement hutniczy workowany w jednych z najlepszych cen w okolicach Warszawy! Firma Budet to całkowicie polski producent cementu o światowych standardach - doskonała jakość i wytrzymałość!