Skład, zastosowanie, definicja betonu wodoszczelnego

Co to jest beton wodoszczelny?

Beton wodoszczelny jest materiałem budowlanym wyróżniającymi się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi przed wilgocią. Mając podstawową wiedzę na temat cech tego wysokowartościowego betonu, pojawia się często pytanie, czy trzeba izolować fundament lub inne konstrukcje betonowe, czy nie jest już to konieczne. Teoretycznie beton wodoszczelny sam w sobie jest doskonałą izolacją, jednak warto rozpatrywać każdą inwestycję indywidualnie.

Istnieje co najmniej kilka technik pozwalających na uzyskanie betonu wodoszczelnego. Wśród n ich wymienia się między innymi dobranie odpowiednich proporcji składników, jak i również wymieszanie grubego i drobnego kruszywa. Inna technika umożliwiająca uzyskanie betonu wodoszczelnego opiera się na dokładnym usunięciu wszelkich pęcherzyków powietrza, które mogłyby zmniejszyć właściwości izolacyjne.

Skład i zastosowanie betonu wodoszczelnego

Skład betonu wodoszczelnego od zwykłego betonu różni się przede wszystkim tym, że posiada w sobie zdecydowanie mniejszą ilość substancji odpowiedzialnych za porowatość materiału. Do tego celu najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kruszyw sortowanych, przy zachowaniu jak najgęstszej konsystencji materiału. Należy również pamiętać, by pielęgnacja trwała przynajmniej dwa tygodnie, wtedy z pewnością uniknie się występowania rys.

Głównym zastosowaniem betonu wodoszczelnego, są konstrukcje mające styczność z wilgocią oraz bezpośrednio z wodą. Jest to materiał budowlany, który idealnie nadaje się na fundamenty, a także wybudowanie wszelkiego rodzaju garażów i piwnic. Pojawia się on również jako jeden z materiałów przy bardziej skomplikowanych inwestycjach, takich jak tunele, tamy oraz zbiorniki wodne.

Dodatk i i klasy betonu wodoszczelnego

Beton wodoszczelny może różnić się między sobą pod względem wysokości wskaźnika wodno-cementowego. To od niego będzie zależeć ostateczna cecha hydroizolacji. Istotnym elementem jest to, by do malowania powstałych konstrukcji wykorzystywać farby dedykowanie tego rodzaju materiałom. Jeśli interesuje Cię cena betonu wodoszczelnego, produkowanego przez naszą firmą - zapraszamy do skontaktowania się z naszym biurem.

Mieszanka betonowa charakteryzująca się zmniejszoną ilością porów i nieszczelności. W celu przerwania ciągłości porów otwartych do betonu dodawane są domieszki uszczelniające.

Wodoszczelność: od W2 do W12

Zastosowanie:

konstrukcje betonowe i żelbetowe narażone na kontakt z wodą