Informacje o betonach specjalnych i ich rodzajach

Produkcja i definicja betonów specjalnych

Nasza firma Budet opracowując poszczególne receptury produkowanych materiałów budowlanych, doskonale zdaje sobie sprawę z postępu technologicznego, a także coraz większych wymagań względem wykorzystywanych surowców. Dlatego w naszej ofercie znajdują się betony specjalne, spełniające poszczególne normy i przepisy prawne stawiane przez grupy specjalistów oraz inżynierów.

Nie da się jednoznacznie określić co to jest beton specjalny, ponieważ jest to grupa materiałów wykazujących się właściwościami dostosowanymi do swojego przeznaczenia oraz zastosowania w poszczególnych warunkach. Ich specyfika ma również bardzo duży wpływ na to, jak się je produkuje, a także jaką recepturą muszą się one charakteryzować, by mieć pewność, że ich obecność w konkretnych obiektach na pewno zda egzamin.

Rodzaje betonów specjalnych

Oferowane przez nas produkty możemy wyróżnić na co najmniej kilka rodzajów. Wśród nich wymieniamy między innymi betony wodoszczelne, wysokowartościowe, hydrotechniczne, ognioodporne, czy też ze zwiększoną wytrzymałością na ścieranie bądź ściskanie. Każdy z tych betonów znajduje swoje zastosowanie w budownictwie o specjalistycznym charakterze i przeznaczeniu.

Wszystkie betony specjalne różnią się między sobą składem. Każdy z nich posiada odpowiednio dopasowaną recepturę, dobrane domieszki, oraz proporcję pomiędzy wykorzystanym spoiwem oraz wodą. Właśnie dzięki takim kombinacjom oraz dokładnym obserwacjom i badaniom jesteśmy w stanie wyprowadzić na rynek wysokowartościowe materiały budowlane do tak zwanych "zadań specjalnych".

Dodatki i zastosowanie betonów specjalnych

Do betonów specjalnych, bardzo często stosowane są różnego rodzaju dodatki oraz domieszki, dzięki czemu materiał budowlany poprawia jakość swoich fizycznych oraz chemicznych właściwości. Dzięki temu betony specjalne znajdują zastosowanie w szeregu nietypowych inwestycji, takich jak budowle hydrotechniczne, ognioodporne, czy też obiekty narażone na szkodliwe promieniowanie.

Beton z dodatkiem domieszek polimerowych, które znacząco przyśpieszają proces wiązania betonu, dodatkowo poprawiając wytrzymałość betonu na rozciąganie.

Zastosowanie:

konstrukcje betonowe lub żelbetowe, w których wymagane są wczesne wytrzymałości początkowe.