Definicja, zastosowania i klasy betonu posadzkowego

Co to jest beton posadzkowy?

Jeśli zastanawiasz się co to jest beton posadzkowy, a także czym się różni od pozostałych rodzajów betonu, zwróć uwagę na główne przeznaczenie tego popularnego materiału. Beton posadzkowy wylewany jest jako główna warstwa posadzki, na którą następnie przychodzi kolejna warstwa, czyli podłogowa w formie paneli, płytek, glazury, czy też dowolnie wybranych przez siebie tworzyw.

Wielu inwestorów zastanawia się jak zrobić beton posadzkowy. Rzeczywiście w przypadku prywatnych inwestycji jest to zadanie zdecydowanie łatwiejsze. Jednak, jeśli mamy do czynienia z budową sklepu, biurowca, hali przemysłowej bądź innego obiektu wyróżniającego się dużymi rozmiarami, a także specyficzną bryłą, warto powierzyć nam produkcję betonu posadzkowego. Tym bardziej, że naszą mocną stroną jest doskonale dobrana receptura składu betonu, spełniająca wszystkie wymagania techniczne znajdujące się w przepisach.

Rodzaje skład betonu posadzkowego

Rodzaje betonu posadzkowego są uzależnione od zastosowanych składników, dzięki czemu wyróżniają się one odpowiednimi właściwościami. Jest to materiał budowlany, który musi wykazywać się wyjątkową trwałością, odpornością na ścieranie, jak i również możliwością utrzymania posadzki w czystości. Dlatego często stosuje się domieszki gwarantujące ochronę przed pyleniem.

Podczas produkcji betonu posadzkowego, szczególną uwagę skupiamy na jego składzie. Z dużą ostrożnością, jak i również z precyzją dobieramy odpowiednie kruszywo, a także domieszki. To właśnie od tych ostatnich składników będzie zależeć to, jakimi właściwościami będzie wykazywać się surowiec. Stawiamy na innowację, w dążeniu do której zawsze opieramy się na naszej wiedzy oraz doświadczeniu.

Zastosowania oraz wymagania betonu do posadzki

Beton posadzkowy znajduje niezwykle wszechstronne zastosowanie. Jest to materiał budowlany wykorzystywany przede wszystkim w budownictwie przemysłowym, handlowo-usługowym, jak i również w w prywatnych inwestycjach. Produkowany przez nas beton posadzkowy spełnia wszystkie wymagania oraz normy techniczne, dzięki czemu jest surowcem nie tylko wytrzymałym, ale również niezwykle bezpiecznym. Jeżeli interesuje Cię szczegółowy cennik na beton posadzkowy, zapraszamy do kontaktu.

Beton przeznaczony na posadzki przemysłowe. Do jego produkcji używane są cementy CEM II oraz CEM III. Jako kruszywo wykorzystywane są pozbawione zanieczyszczeń obcych i nie reaktywne alkalicznie kruszywa naturalne bądź kruszywa łamane. Beton posadzkowy produkowany jest na bazie superplastyfikatorów pozwalających na odpowiednie upłynnienie mieszanki oraz jednoczesną redukcję W/C. Wykonanie posadzki może odbywać się przy zastosowaniu stalowych siatek przeciwskurczowych lub zbrojenia rozproszonego (stalowego i/lub polipropylenowego) dozowanego bezpośrednio na wytwórni.

Właściwości

Konsystencja na budowie mierzona opadem stożka: K3,K4,K5

Gęstość mieszanki betonowej: ~2300 kg/m3

Zawartość powietrza: ≤2%

Zastosowanie:

posadzki przemysłowe

posadzki mieszkaniowe