Definicja, właściwości oraz klasy betonu ekspansywnego

Jako producent, podczas tworzenia betonu dokładamy wszelkich starań, by wyeliminować wszelkiego rodzaju błędy powstałe podczas korzystania z naszych surowców budowlanych. To dlatego właśnie w naszej firmie ruszyła produkcja betonu ekspansywnego. Jest to materiał budowlany, którego skład pozwala na uniknięcie zjawiska, które potocznie nazywane jest "klawiszowaniem".

Skład betonu ekspansywnego, od tradycyjnego materiału budowlanego, jakim jest zwykły beton, różni się przede wszystkim tym, że proponowany przez nas produkt posiada składnik ekspansywny. Istotne jest również odpowiednio długi okres przeznaczony na dojrzewanie konglomeratu. Dzięki perfekcyjnie dobranej recepturze oraz metodzie mieszania wszystkich składników, proponujemy doskonałej jakości beton ekspansywny o szerokim zastosowaniu.

Zastosowanie i właściwości betonu ekspansywnego

Konkretne rodzaje betonu ekspansywnego pozwalają na uzyskanie zamierzonych właściwości. Mocną stroną surowca jest to, że po zalaniu zwiększa swoją objętość. Efekt ekspansji pozwala na uniknięcie zmian w poziomie w stropie. Dzięki temu beton się nie kurczy, przez co przestrzenie pomiędzy płytami zostają zawiązane w sposób niezwykle solidny. Ekspansja betonu opiera się na wyregulowaniu ilości powietrza znajdującego w mieszaninie.

Beton ekspansywny znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w budowie stropów oraz sufitów. Dzięki temu przestrzenie pomiędzy zamkami zostają odpowiednio zawiązane. W przypadku wykorzystania betonu zwykłego dochodzi do odparowania wody i pojawienia się wolnych miejsc. Natomiast beton ekspansywny całkowicie eliminuje niebezpieczne dla budownictwa zjawisko.

Informacje dodatkowe i cena betonu ekspansywnego

Jeżeli interesują Ci bardziej szczegółowe informacje na temat betonu ekspansywnego, zachęcamy do kontaktu. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, a także dokładnie wytłumaczymy jaki jest skład produkowanego przez nas materiału budowlanego. Ponadto po otrzymaniu szczegółowych informacji na temat planowanej inwestycji, przedstawimy kosztorys, w którym z pewnością znajdzie się wyjątkowo korzystna cena.

Klasy wytrzymałości i właściwości

Mieszanka betonowa z dodatkiem domieszki ekspansywnej posiadająca zdolność zwiększania swojej objętości.

Parametry techniczne zależą od specyfikacji ( rodzaju prac betonowych)

Zastosowanie: bezdylatacyjne podkłady i posadzki szczelne wypełnienia pustek wypełnienia otworów wokół rurociągów