Beton oferta producenta budet.pl

Definicja betonu

Według podstawowej definicji, beton jest niczym innym, jak materiałem budowlanym składającym się z cementu oraz piasku. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Żeby zrozumieć co to jest beton, należy uświadomić sobie, iż w jego skład wchodzi spoiwo, kruszywo oraz woda. W zależności od właściwości, którymi ma się wyróżniać uzyskany materiał, dobiera się piasek o optymalnej frakcji, czy też cement zawierający związki mineralne.

 

Beton jest materiałem wykazującym się dużą odpornością, jak i również wytrzymałością na bardzo duże obciążenia. Dzięki czemu stosuje się go do zarówno podstawowych, jak i również skomplikowanych budowli. Jest zwykle kluczowym materiałem do budowania fundamentów, stropów, oraz ścian nośnych. Jako producent dbamy o jak najlepszą wytrzymałość oferowanego przez nas najpopularniejszego materiału budowlanego.

Historia

Beton jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych, świadczy o tym jego historia sięgająca czasów starożytnych. Do zaprawy w tamtych czasach używano nawet popiołów wulkanicznych. Nasza firma podjęła decyzję o produkcji betonu oraz prefabrykatów betonowych w 2003 roku. Od tamtej pory jesteśmy jednym z najlepiej wiodących producentów tego materiału na rynku polskim. Jeśli interesują Cię informacje, jaka jest cena konkretnych rodzajów betonu w naszej firmie, zapraszamy do kontaktu!

Rodzaje betonu

Beton w zależności od posiadanych właściwości, składników oraz swojego przeznaczenia, można podzielić na wiele różnych rodzajów. W naszej ofercie możesz znaleźć ich aż kilkanaście. Wśród nich wymienić możemy beton posadzkowy, beton mostowy, beton hydrotechniczny, beton wysokowartościowy BWW, beton samozagęszczalny SCC, czy też zwykły beton towarowy.